11.oktobrī izziņos pieteikšanos “Latvijas Dizaina gada balvai 2023”

No 2022. gada 11. oktobra sākas pieteikšanās “Latvijas Dizaina gada balvai 2023” – augstākajam apbalvojumam dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī stimulēt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību.

No 2022. gada Latvijas Dizaina gada balvu (LDGB) rīko Latvijas Dizaina centrs saskaņā ar dizaina nozares stratēģiskajiem mērķiem un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” principiem – skaistums, ilgtspēja un iekļaušana. Gada balvas konkursā izvērtēšanai var pieteikt materiālo un nemateriālo dizainu, tai skaitā produktu un pakalpojumu dizainu, komunikācijas dizainu, vides dizainu un digitālos risinājumus.

Lai informētu par LDGB norisi, kategorijām, darbu iesniegšanu un vērtēšanas kārtību, 11. oktobrī plkst 16.00 dizaineri un mediju pārstāvji tiek aicināti uz informatīvo semināru Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) 3. stāva ekspozīcijā.

Programma:

16.00 Ierašanās un DMDM jaunās pastāvīgās ekspozīcijas “Dizaina process” apskate.

16.30 KM Kultūrpolitikas departamenta Radošo industriju nodaļas vadītājas Lāsmas Krastiņas-Sidorenko uzruna.

16.40  LDGB jaunumu prezentācija (Dita Danosa, Latvijas Dizaina centra vadītāja

un Evelīna Ozola, KM Latvijas Dizaina padomes priekšsēdētāja):

  • balvas kategorijas salāgošana ar profesionālajā izglītībā ieviesto dalījumu dizaina jomās – produktu, pakalpojumu, komunikācijas, vides un digitālais dizains;
  • pieteikto darbu vērtēšana atbilstoši “Jaunais Eiropas Bauhaus” principiem un Latvijas Dizaina stratēģijas mērķiem;
  • aicinājums valsts un pašvaldību iestādēm, izglītības iestādēm, uzņēmumiem, dizaineriem, nevalstiskajām organizācijām pieteikt darbus;
  • ērta pieteikšanās četras reizes gadā.

17.10  Jautājumi un atbildes.

17.30  Ekskursija ekspozīcijā “Dizaina process” (Inese Baranovska, DMDM vadītāja, un Ingūna Elere, H2E, ekspozīcijas dizainere).

Latvijas Dizaina gada balva ar Kultūras ministrijas atbalstu dibināta 2017. gadā. Līdz 2025. gada maijam to organizē Latvijas Dizaina centrs, saņemot šī uzdevuma deleģējumu pēc uzvaras Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par valsts pārvaldes uzdevuma – kvalitātes novērtējuma dizaina jomā – veikšanu. Iepriekšējos periodos konkursu organizēja biedrība “Latvijas Dizaineru savienība” (2020. un 2021. gadā) un dizaina birojs “H2E” (2017., 2018. un 2019. gadā).

“Latvijas Dizaina balvas 2023” vizuālās komunikācijas koncepcijas autore ir Ieva Kalēja. Konkursa grafiskā dizaina un interneta vietnes autors ir Kirils Kirasirovs. Melnbaltā grafikā veidotā komunikācija ietver atsauces uz kalniem un ceļu — tā iecerēta kā aicinājums virzīties augšup un tālumā, sasniegt augstus mērķus. Lai nodrošinātu pēctecību, vizuālajā komunikācijā integrēts balvas logotips, ko 2017. gadā izstrādāja dizaina birojs “H2E”.

Latvijas Dizaina centrs ir nevalstiska organizācija, kas dibināta ar mērķi stimulēt dizaina attīstību un dizaina kā stratēģiska rīka lietošanu Latvijas ekonomiskajai izaugsmei, inovatīvu produktu un pakalpojumu radīšanai, sabiedrības labbūtības un indivīda dzīves kvalitātes uzlabošanai, ilgtspējīgas vides, kultūras identitātes un valsts tēla stiprināšanai.

Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas Dizaina centrs uztur radošo industriju komunikācijas platformu FOLD.