Interesenti aicināti uz dizaina jaunumu pasākumu “Dizaina rudens”

2022. gada 10. novembrī plkst. 18.30 Laubes namā Rīgā Baložu ielā 20a notiks Latvijas Dizaina gada balvas pasākums “Dizaina rudens”, kurā aicināti piedalīties dizaineri, dizaina izstrādātāji un pasūtītāji.

Pasākumā neformālā gaisotnē pulcēsies dizaina kopiena — dizaineri, dizaina izstrādātāji un pasūtītāji, mediji un dizaina lietotāji, lai dalītos ar dizaina jaunumiem, apspriestu dizaina aktualitātes un veidotu un attīstītu sadarbības. Ar īsām prezentācijām uzstāsies šoruden aktuālu dizaina darbu autori, bet Latvijas Dizaina gada balvas rīkotāji informēs par darbu iesniegšanas un vērtēšanas procesu konkursā.

“Dizaina rudens” norises vieta  – arhitekta Eižena Laubes 1924. gadā projektētā ēka ir kultūras piemineklis, kas jaunu sākumu piedzīvojis pagājušajā gadā, kļūstot par “Madara Cosmetics” dibinātāju īpašumu. Nams šobrīd atvēlēts uzņēmuma komandai, kļūstot par satikšanās, eksperimentālu projektu īstenošanas, mākslas un kultūras pasākumu norises vietu.

Programma:

Ierašanās no plkst. 18.00.

18.30   Ievadvārdi. Latvijas Dizaina centra vadītāja Dita Danosa

18.40 – 19.30 Prezentācijas:

  • Patriotu mēneša komunikācija Rīgā. Dārta Apsīte, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Digitālās komunikācijas nodaļas vadītāja;
  • Ziedojumu abonēšanas serviss “Stopify”. Māris Upenieks, radošais direktors;
  • “Madara Cosmetics” komunikācijas kampaņa leģendārajā Parīzes tirdzniecības centrā “Galeries Lafayette Paris Haussmann”. “Madara Cosmetics” līdzdibinātājas Lotte Tisenkopfa-Iltnere un Liene Drāzniece.

19.30 – 21.00

  • Laubes nama apskate dizainera Jāņa Donska pavadībā
  • Sarunas neformālā gaisotnē

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents. Iepriekšēja reģistrācija ir obligāta. Vietu skaits ierobežots.

Reģistrācijas saite šeit

Pasākumu organizē Latvijas Dizaina centrs sadarbībā ar “Madara Cosmetics” un radošo industriju komunikācijas platformu FOLD. Pasākumu līdzfinansē Kultūras ministrija.

Latvijas Dizaina gada balva ir augstākais apbalvojums dizaina jomā Latvijā, ko pasniedz ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru sasniegumus, kā arī veicināt Latvijā radīta dizaina izmantošanu un dizaina nozares attīstību. Rudens pieteikšanās konkursam ir atvērta līdz 15. novembrim. Vairāk informācijas par balvu https://dizainabalva.lv

Latvijas Dizaina centrs ir Eiropas Dizaina asociāciju apvienības (BEDA) biedrs un Eiropas Komisijas stratēģiskās iniciatīvas “Jaunais Eiropas Bauhaus” oficiālais partneris. Latvijas Dizaina centrs piedalās nacionālās dizaina politikas veidošanā, pētniecībā un izglītošanā, iniciējot sadarbību un stratēģiskas partnerības ar citām dizaina organizācijām, dizaineriem, uzņēmumiem un dizaina lietotājiem. Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas Dizaina centrs uztur radošo industriju komunikācijas platformu FOLD.